Czego potrzebujesz żeby móc ruszać w trasę?

Zasady nie taki trudne, jak się wydaje

Przepisy ruchu drogowego dla rowerzystów określają co wolno, a czego się zabrania. Zawierają zasady, które powinniśmy znać. Szczególnie ci, którzy mają odwagę wyjechać na szosę. Szanujemy to, ale doradzamy, aby mieć świadomość ryzyka jakie za sobą niesie brak wiedzy o panujących zasadach. Mandat można dostać z różnych powodów, wobec czego należy mieć świadomość pewnych regulacji prawnych. Tak naprawdę, to jeśli posiadamy jednoślad, ale na nim nie jeździmy, to w dalszym ciągu sprawa nas dotyczy.

Kto potrzebuje jakiego dokumentu?

W przypadku dorosłych osób sprawa ma się następująco: dorośli mogą jeździć nawet jeśli nie posiadają dowodu, czy karty rowerowej. Jednakże dzieci, które ukończyły 10 rok życia, potrzebują zdać egzamin na kartę rowerową. Po otrzymaniu jej mogą już ruszać w drogę, a te młodsze mogą się udać w podróż w przyczepce wiezionej przez rodzica.

Niezbędne akcesoria

Zawsze warto posiadać włączoną lampkę bezpieczeństwa. Bycie dobrze widocznym na ulicy jest niezwykle ważne. Wiele wypadków kończy się tragicznie, ponieważ kierujący nie wyróżniał się niczym w ciemności. Samych świateł nie trzeba włączać, chyba, że przejeżdża przez tunel. Dlatego też ważne, aby posiadać następujące elementy:

● działający hamulec i dzwonek

● co najmniej jedno światło tylne czerwone (światło ma być ciągłe lub migające)

● co najmniej jedno światło tylne czerwone, odblaskowe (światło ma być ciągłe lub migające)

● co najmniej jedną lampkę przednią białą lub żółtą (światło ma być ciągłe lub migające)

● kierunkowskazy, w momencie gdy nie możemy sygnalizować rękami