Agresja psa wobec kota.

Zarówno psy jak i koty to bardzo popularne zwierzęta domowe towarzyszące ludziom już od tysiącleci. Zdarzają się osoby lubiące jeden z tych gatunków, na przykład tylko psy, albo tylko koty, jednak jest bardzo dużo osób chcących mieć w domu zarówno psa jak i kota, choć przyjęło się, że te dwa gatunki za sobą nie przepadają. Dlaczego tak jest?
Psy i koty bardzo się od siebie różnią, ponieważ do porozumiewania się z osobnikami swojego gatunku i ze światem używają zupełnie różnych sygnałów-tak, jakby mówiły zupełnie innymi językami. Dla przykładu pies machający ogonem to pies szczęśliwy, z kolei kot poprzez machanie ogonem wyraża niezadowolenie i złość.

 

Tym dwóm gatunkom bardzo często ciężko jest nauczyć się ze sobą żyć. Co więc zrobić kiedy pies atakuje kota? Przede wszystkim reagować od razu i jeśli trzeba rozdzielić zwierzęta do momentu aż emocje opadną, oraz chwalić psa, kiedy w obecności kota zachowuje spokój.
Psy i koty najlepiej oswajać ze sobą stopniowo i cały czas być obecnym przy ich pierwszych kontaktach. Każde ze zwierząt powinno mieć także swoją kryjówkę, jeśli pies atakuje kota warto zapewnić kotu miejsce, w którym będzie się mógł schować przed psem i czuć się bezpiecznie.