Jak mówić “nie”?

Niektórzy ludzie ze względu na swoją wrażliwość często dają wykorzystywać się innym ludziom. Nie jest to oczywiście dla nich dobre. Dlatego przed kolejnym powiedzeniem “tak”, gdy nie chcemy tego wcale mówić – powinno się powiedzieć to, co chcemy powiedzieć. Nie należy to do najłatwiejszych rzeczy.

 

Jak mówić nie – to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Sprawa jest trudna. Przede wszystkim powinno się zastanowić, co takiego się nam nie udaje, że chcemy mówić nie. Niektórzy ludzie, gdy widzą okazję w innym człowieku – nie robią nic innego, tylko tą osobę wykorzystują. Do takich sytuacji nie powinno się oczywiście dopuścić. Jak nauczyć się odmawiać? W pierwszym kroku powinno się uświadomić sobie co takiego sprawiło, że nie chcemy pozwalać na coś kolejny raz. Należy wiedzieć, że nie trzeba się godzić na wszystko, co przynosi nam życie.

 

Gdy nam się coś nie podoba, to czasem warto to zmienić na coś innego. Jak mówić nie – nie będzie już pytaniem, które będzie dręczyło wykorzystywane osoby przez innych ludzi. Sprawa wygląda trochę trudniej, gdy wykorzystuje nas ktoś z naszego bliskiego kręgu. Mowa tutaj o rodzinie, znajomych itp. Takim osobom trudno odmawiać. Jednak, gdy zauważymy, że nasza bliska osoba nas wykorzystuje, to najwyraźniej nie jest ona dla nas najlepsza. Jak nauczyć się odmawiać? W pewnym momencie należy powiedzieć “nie” i nie dać się więcej wykorzystywać. Jest to kluczem do sukcesu, jednak niektórym osobom może zająć trochę czasu, zanim się zdecydują, co właściwie chcą.