Paintballowe szaleństwo kawalerskiej nocy. Wieczory kawalerskie – imprezy paintball.

Podobnie jak panie, również panowie starają się hucznie świętować pożegnanie z stanem beztroski i samotności, zanim wejdą w związek małżeński i złożą przysięgę, która połączy ich z ukochaną osobą w obliczu Boga i zgromadzonych w świątyni świadków. To czas dobrej zabawy i szaleństwa, stąd też wieczory kawalerskie to coraz częściej eventy organizowane przez zewnętrzne firmy, zapewniające atrakcje, wyżywienie, napoje oraz pracę za kulisami, kiedy przyszły pan młody wraz z przyjaciółmi korzysta z ostatnich chwil wolności.

Obecnie firmy prześcigają się w tym, jaki najlepiej wybrać rodzaj atrakcji – jedni stawiają na klasykę, inni wolą coś nowoczesnego, jak paintball kawalerskie, w czasie którego dochodzi do zaciętej wymiany ognia na terenie specjalnie do tego przygotowanym. Jest to nieco bolesne doświadczenie, zwłaszcza, kiedy ma się pecha i dostanie się trafionym z bliska, jednak w większości przypadków pozostawia to po sobie niezapomniane wspomnienia i sprawia mnóstwo zabawy.

Generalnie imprezy paintball cieszą się dużą popularnością, nawet kiedy nie są bezpośrednio związane z wieczorami kawalerskimi a żadnymi tego rodzaju zabawami.