groom beside bride holding bouquet flowers

Inspirujące pomysły na rustykalne dekoracje ślubne

Inspirujące pomysły na rustykalne dekoracje ślubne

Organizacja ślubu to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej pary. Odpowiedni wybór dekoracji ślubnych może nadać wyjątkowy urok całemu wydarzeniu. Jeśli marzenie Pary Młodej to ceremonia w rustykalnym stylu, warto zapoznać się z kilkoma inspiracjami, które sprawią, że ten wyjątkowy dzień będzie jeszcze bardziej magiczny i niezapomniany.

  1. Stoły weselne w stylu rustykalnym

Stoły weselne są ważnym elementem ceremonii, dlatego warto zadbać o ich odpowiednie ozdobienie. Rustykalne dekoracje to przede wszystkim znajomość i wykorzystanie naturalnych materiałów. Drewniane deski jako podkładki pod talerze, lniane serwetki czy jutowe bieżniki to tylko niektóre z elementów, które sprawią, że stoły weselne nabiorą wyjątkowego charakteru. Dodatkowo, gustownie ułożone ułożone na nich kwiaty, świece oraz rustykalne obrazki czy tabliczki z dedykacjami będą doskonałym uzupełnieniem dekoracji.

  1. Kwiatowe dekoracje ślubne

Kwiaty są nieodłącznym elementem ślubnej scenografii. Rustykalny charakter ceremonii doskonale podkreślą kompozycje z użyciem polnych kwiatów. Bukiet Panny Młodej z delikatnymi margerytkami, żółtymi słonecznikami lub lawendą w roli głównej, będzie prezentował się niezwykle romantycznie i naturalnie. Kwiatowe kompozycje można również umieścić na ławkach gości czy w miejscu, gdzie odbywa się ceremonia zaślubin – na przykład na ozdobnych stojakach lub w dużych wiklinowych koszach.

  1. Oświetlenie ślubne w rustykalnym stylu

Dobre oświetlenie to klucz do stworzenia odpowiedniego nastroju na weselu. W rustykalnym wystroju warto postawić na delikatne światło świec, które dodatkowo podkreślą naturalne elementy dekoracji. Zamiast klasycznych żyrandoli, można zdecydować się na zwisające dekoracyjne żarówki. Lampiony na baterie oraz lampki w słoikach to kolejne świetne rozwiązanie, które wpisze się w rustykalny charakter ślubu.

  1. Drewniane elementy w rustykalnej scenografii

Drewno to kluczowy element w rustykalnym wystroju. Może ono znaleźć różnorodne zastosowanie, zarówno jako meble, jak i dekoracyjne akcenty. W miejscu ceremonii ślubnej, warto postawić na naturalną drewnianą altankę lub charakterystyczne drzwi prowadzące na ołtarz. Również dekoracyjne detale, takie jak drewniane skrzynie, klatki z ptaszkami, czy tabliczki drewniane z dedykacjami w formie rustycznego stylu, będą doskonałym uzupełnieniem scenografii.

  1. Rustykalne tablice z numerkami stołów

Stoły weselne można oznakować przy użyciu rustykalnych tabliczek. Można np. zamontować drewniane tabliczki na metalowych uchwytach na każdym stole, na których napisane będą nazwy gości. Warto również rozważyć wariant z tabliczkami na drewnianych kijach, które można stworzyć samodzielnie. Efekt końcowy będzie nie tylko praktyczny, ale również estetyczny i zgodny z rustykalnym stylem.

  1. Słomkowe miejsca dla gości

Rustykalne dekoracje ślubne to także wykorzystanie różnorodnych materiałów w niecodzienny sposób. Słomki, które zwykle kojarzą nam się z napojami w kubkach, mogą posłużyć jako gustowne numerki stołów dla gości. Wystarczy tylko przymocować małe karteczki z numerem do słomki, a następnie umieścić je w bukiecie kwiatów lub w specjalnym magnetycznym podstawku. Taki dodatek z pewnością zaskoczy i ucieszy gości!

  1. Imprezowe kąciki w rustykalnym stylu

Jeśli marzysz o weselu pełnym atrakcji i zabawy, warto rozważyć stworzenie imprezowych kącików w rustykalnym stylu. Rustykalny bar, na którym serwowane będą napoje, na skrzynkach z nadrukowanym menu, czy stoliki z przekąskami i słodyczami z wykorzystaniem naturalnych materiałów – to tylko niektóre z pomysłów na takie kąciki. Goście na pewno docenią staranność i kreatywność Pary Młodej.

Podsumowanie

Rustykalne dekoracje ślubne to nie tylko wyjątkowy sposób na stworzenie niezapomnianego klimatu, ale również odzwierciedlenie unikalnej atmosfery, jaką chcecie Państwo nadać swojemu wydarzeniu. Bowiem taki styl ślubu wpisał się już na stałe w trendy we współczesnych ceremoniach. Kreatywność, pomysłowość i innowacyjność to kluczowe słowa, które powinny towarzyszyć przy organizacji rustykalnego ślubu.