a bride and groom walking on a hill

Jak zaplanować weselne przyjęcie w stylu lat 20

Jak zaplanować niezapomniane weselne przyjęcie w stylu lat 20

Przygotowanie idealnego weselnego przyjęcia to marzenie wielu par, które pragną mieć niezapomniane wspomnienia z tego pięknego dnia. Jeśli chcecie przenieść się w czasie do lat 20. XX wieku, oto kilka wskazówek, które pomogą wam stworzyć niesamowitą atmosferę i wspaniałą zabawę. Zróbcie krok wstecz i przenieście się do epoki jazzu i charlestonu.

Rozpocznij planowanie z odpowiednim miejscem

Pierwszym krokiem w organizacji weselnego przyjęcia w stylu lat 20. jest wybór odpowiedniego miejsca. Poszukajcie typowych dla tego okresu sal balowych lub luksusowych hoteli, które zachowują oryginalne detale z tamtego czasu. Ważne jest, aby pomieszczenie miało odpowiednie wnętrza, oświetlenie i akustykę, tak abyście mogli oddać hołd klimatowi tamtych lat.

Wybierzcie stroje inspirowane latami 20

Stylowe stroje to must-have na weselu w stylu lat 20. Nieważne, czy zdecydujecie się na suknię koktajlową z długim łańcuchem ozdobionym perłami, czy na smoking charakteryzujący się obcisłym krojem i błyszczącymi guzikami. Warto zainwestować w dodatki, takie jak stylowe kapelusze, opaski na głowę czy muszkiety.

Twórzcie atmosferę przy użyciu dekoracji

Dekoracje to klucz do stworzenia nastroju z czasów “wielkiego Gatsby’ego”. Wybierzcie złote i srebrne akcenty, które będą dodawać blasku i elegancji. Wykorzystajcie stylowe lampy, piękne wazony z piórami i kwiatami, okrągłe lustra i stylowe tablice z retro czcionką, które będą informować o poszczególnych miejscach na przyjęciu.

Urozmaicajcie gości od razu

Nawiązując do atmosfery tamtych lat, zaplanujcie przyjęcie w stylu cocktail party. Posiadajcie stojące stoły z różnymi alkoholowymi napojami i koktajlami, które goście będą mogli wypróbować od razu po przybyciu na przyjęcie. Dzięki temu stworzycie niezwykłą atmosferę i umożliwicie gościom bezpośrednie zaangażowane w temat.

Weselne menu w stylu epoki jazzu

Przygotowanie odpowiedniego menu to niezwykle ważny element planowania takiego przyjęcia. Wybierzcie potrawy, które były popularne w czasach lat 20., takie jak owoce morza, galarety, steki tatarskie czy mini-tosty. Zadbajcie również o odpowiednią oprawę dań, na przykład dekoracje w stylu zwierciadeł czy złotych serwetek.

Przygotujcie playlistę z muzyką tamtych lat

Muzyka to nieodłączna część każdego udanego wesela. Wykonawcy jazzu z tamtych lat byli niezwykle popularni, a ich utwory wciąż zachwycają. Przygotujcie playlistę, która będzie łączyć znane i uwielbiane przez gości utwory z epoki. Dodajcie również kilka współczesnych aranżacji jazzowych, aby urozmaicić repertuar.

Zaskoczcie efektownym tańcem

Charleston to jeden z najbardziej znanych tańców tamtych lat – radosny, energiczny i pełen wdzięku. Przygotujcie się, ucząc się podstawowych kroków, lub poproście o pomoc profesjonalnego instruktora tańca, który nauczy Was i Waszych gości podstaw tego tańca. Niezapomniane wystąpienie na parkiecie dostarczy nie tylko Wam, ale również wszystkim obecnym na weselu, niezapomniane chwile.

Wnioski

Organizacja weselnego przyjęcia w stylu lat 20. to nie lada wyzwanie, ale również gwarantowana frajda i niezapomniane wspomnienia. Wybierzcie odpowiednie miejsce, zadbaną o dekoracje, stroje i muzykę, i spróbujcie przenieść Waszych gości do magicznego okresu. Charleston będzie dla Was wisienką na torcie, która dodatkowo umili i urozmaici uroczystość. Pamiętajcie, że najważniejsze jest to, aby bawić się i cieszyć każdą chwilą tego wyjątkowego dnia.